top of page

ДНЗ "Ясочка"

Історична довідка

     Конкретних відомостей про дошкілля в селі Красна Лука Гадяцького району до війни 1941-1945 років не збереглося. 

         До 1959 року на території села існувало три примітивні дитячі садки, які називали яслами. Офіційних назв вони не мали, а називалися відповідно до назв сільських кутків. Відомо, що на «Піску» яслами завідувала Шевченко Марія Павлівна, на «Партизані» Петрова Ольга Антонівна, на «Раджиття» Мирко Євдокія Григорівна. Всі садки були колгоспними. Вихователів не було, дітей гляділи няні. З трьох дитячих садків лише дитячий садок на «Партизані» проіснував до 1972 року. Знаходився він у великій, просторій хаті, яку називали Галатина, від прізвища пана, який там проживав.

         У 1959 році був відкритий дитячий садок № 1, який знаходився у приміщенні колишньої контори, яке ще називали попове. До нього ходили діти, які проживали на території колишнього колгоспу «Радянське життя», так як до 1950 року у селі було два колгоспи «Червоний партизан» та «Радянське життя». У дитячому садку № 1  було дві групові кімнати, кабінет завідувача і великий зал. На території ясел був погріб, літній павільйон, в якому влітку діти харчувалися, ігровий майданчик. Вся територія була огороджена. (Фото 1)

Фото 1.

Приміщення дитячого садка у 1959 році.

      Завідувала яслами Цимбал Ганна Яківна. Так як не було вихователів, то занять з дітьми не проводили, няні читали їм казки, грали в ігри, водили на прогулянки.

       В 1972 році за направленням приїхала працювати перша дипломована вихователька Легуша Лідія Іванівна. І з того часу два садочки об’єдналися в один.

       В 1974 року дитячий садок перебрався у новіше й просторіше приміщення колишньої контори колгоспу «Прапор комунізму». Завідувачем залишилася Цимбал Ганна Яківна, вихователем – Легуша Лідія Іванівна. Крім них у садочку працювали три няні: Нижник Парасковія Несторівна, Муковоз Марія Антонівна, Нижник Марія Антонівна, кухарка – Левун Галина Омелянівна, праля – Васильченко Марія Григорівна . На той час у дитячому садочку було чотири групи: ясельна, молодша, старша, підготовча. Всього 78 дітей. Ясельна і підготовча групи мали окремі кімнати, середня і старша групи виховувались в одній кімнаті. Спали діти в одній великій спальні, лише діти ясельної групи спали в окремій кімнаті. Поряд із приміщенням дитячого садка знаходилося приміщення їдальні та харчоблоку.

       Влітку 1975 року педагогічний колектив дитячого садка поповнився двома молодими, енергійними вихователями, Панич Анною Василівною та Райта Марією Андріївною, які приїхали за  направленням із Львівської області. (Фото 2).

Фото 2.

Молоді вихователі та завідуюча дитячого садка, 1975 рік.

      В цей же рік дитячий садок № 1 отримав назву ясла-садок «Ясочка». Житель села Павленко Іван Васильович намалював вивіску.

       У 1976 року завідуючою дитячого садка було призначено Панич (Куліш) Анну Василівну. На даній посаді вона пропрацювала 25 років. Панич Анна Василівна приклала багато знань, вмінь та енергії, щоб дитячий садок став другою домівкою для дошкільнят. За час її роботи у садочок було закуплено нові меблі, встановлено новий ігровий майданчик.

У 90-х роках до приміщення дитячого садка добудовано їдальню та кухню. В 1997 році частину приміщення дитячого садка «Ясочка» передали конторі КСП «Нива». На той час кількість дітей значно зменшилась.

       У 2001 році завідуюча Панич (Куліш) Анна Василівна вийшла на заслужений відпочинок і в цьому році рішенням дирекції вже СПОП «Нива» завідуючою дитячого садка була призначена Нікітенко Тетяна Миколаївна. Під її керівництвом дитячий садок пропрацював лише до кінця грудня 2002 року. В січні 2003 року садок закрили на ремонт, після якого він більше не працював.

       За час існування дитячого садка вихователями працювали: Близнюк (Павленко) Лідія Володимирівна, Попенко Надія Яківна, Могильник Наталія Василівна, Глушко Людмила Іванівна, Цимбал Надія Миколаївна.

       З 2003 по 2011роки у селі не було дитячого садка. Дітей дошкільного віку батьки возили у дошкільні навчальні заклади міста Гадяч та до дошкільного навчального закладу «Ягідка» сусіднього села Римарівка.

      01 червня 2012 року гостинно відкрив двері для малечі дошкільний навчальний заклад «Ясочка» Краснолуцької сільської ради, ясла-садок для дітей віком від 2 до 6 років створений згідно з рішенням Краснолуцької сільської ради від 20 липня 2011 року (сьома сесія шостого скликання).(Фото 3). Засновник дошкільного навчального закладу –  Краснолуцька сільська рада, яка здійснює його фінансування, матеріально-технічне забезпечення. Розташований у приміщенні Краснолуцької ЗОШ І-ІІ ступенів. Розрахований ДНЗ «Ясочка» на 20 місць. У закладі функціонує одна різновікова група загального розвитку наповнюваністю 24 дітей. Завідуючою призначено Коркішко Тетяну Василівну. Дошкільний навчальний заклад укомплектований новими сучасними меблями, побутовою технікою. Територія закладу має естетичний вигляд, достатньо озеленена, огороджена. Встановлено новий ігровий майданчик. (Фото 4)

Гімн садочка

 1

Коли загляне ранок до вікна

І сни залишать мамину хатину,

Засяють ніжно очі  дитсадка

Й запросять нас до себе на гостину.

 

Приспів

У Ясочку просимо, друже,

Тут наша весела сім’я.

Ми Ясочку любимо дуже

І кожного любить вона.

2

Нехай промінням висіється день

На фарби, клеї, ручки і альбоми,

Щоб з іграшками слухати пісень,

Яких йому співаєм без утоми.

 

Приспів

 У Ясочку просимо, друже,

Тут наша весела сім’я.

Ми Ясочку любимо дуже

І кожного любить вона.

3

Коли ж промчиться день, мов колобок,

Й ходу зупинить вечір біля ганку,

Веселий гурт улюблених казок

Чекати нас залишиться до ранку.

 

Приспів

У Ясочку просимо, друже,

Тут наша весела сім’я.

Ми Ясочку любимо дуже

І кожного любить вона.

Слова Олександра Івановича Недовіса

Більше інформації можна дізнатися на сайті ДНЗ:

bottom of page